Komunikat 8 Październik 20, 2010

WAŻNE! Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP  w dniu 18. 10. 2010r.

Prezydium Rady przyjęło i zaaprobowało komunikat Prezesa Rady SzWiN z dnia 13. października b.r. w sprawie odwołania manifestacji planowanej na 14. października.

Prezydium przyjęło wstępnie, że w dniu 09. listopada b.r., w trakcie przeprowadzanego w Sejmie społecznego wysłuchania w sprawie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy: Prawo o szkolnictwie wyższym, zorganizowana zostanie pod Sejmem pikieta i wiec, którego uczestnicy przejdą następnie pod Kancelarię Premiera. W obu tych miejscach zostanie złożona petycja w sprawie finansowania szkolnictwa wyższego i nauki oraz w sprawie projektu ww. ustawy.

Manifestacja pod Sejmem zacznie się o godzinie 11.30.

Termin manifestacji oraz wszystkie istotne dane zostaną potwierdzone w najbliższych dniach.

Już teraz jednak wzywamy wszystkie organizacje do podjęcia wysiłków by udało się sprowadzić na tę manifestację jak najwięcej osób. Zdajemy sobie sprawę, że po odwołaniu przemarszu planowanego na 14. 10. 2010 r. będzie zapewne trudniej skłonić ludzi do ponownego wysiłku, ale musimy zrobić wszystko by odniosła ona medialny sukces.

Prezydium potwierdziło też wolę refundowania połowy kosztów ewentualnie poniesionych przez organizacje zakładowe na przyjazd do Warszawy, zarówno na manifestację planowaną na 14.10 jak i na 09. listopada b.r. Warunkiem refundacji jest nadesłanie opłaconej faktury za przejazd do Warszawy i z powrotem.

Prezydium zajęło się także opracowaniem działań związanych z pracami sejmowymi nad ustawą.

W najbliższym czasie nadeślemy wszystkim organizacjom projekt akcji w tej sprawie.

/A. Górska/

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.